8 grudnia 2020 r. zapisze się w kalendarzu jako wyjątkowy dzień dla naszego Stowarzyszenia. Otóż po uprzednim przygotowaniu mieliśmy możliwość dokonać Aktu Zawierzenia SRK AP Niepokalanej Matce Kościoła, łącząc się duchowo w Godzinie Łaski. W niektórych miejscach związanych z naszą wspólnotą, Akt ten był dokonany w sposób bardzo uroczysty. 
 
I tak w Parafii pw. św. Józefa w Przemyślu, gdzie działa nasze Koło Parafialne  z inicjatywy Ks.  Proboszcza Bogdana Nowaka oraz Ks. Asystenta Koła Jerzego Szkiert uroczystości zawierzenia przewodniczył Ks. dr Marek Machała – Archidiecezjalny Asystent SRK AP, natomiast Akt Zawierzenia został odczytany przez Prezes Zarządu Głównego. 
 
W Godzinie Łaski w obydwu przedszkolach prowadzonych w Przemyślu przez Stowarzyszenie – w Przedszkolu Niepublicznym „Małe Betlejem” oraz „Mały Nazaret” miały miejsce nabożeństwa Zawierzenia, gdzie Niepokalanej zostało oddane nasze Stowarzyszenie, wszystkie jego dzieła, uprzednio przygotowane do tego wydarzenia dzieci, ich rodzice oraz pracownicy. 
 
Również w Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Brzozowie, gdzie działa Koło Parafialne SRK AP podczas uroczystej Eucharystii sprawowanej w intencji Członków Stowarzyszenia dokonany został Akt Zawierzenia. 
 
Na pamiątkę tego jakże ważnego dla Stowarzyszenie wydarzenia, w naszej siedzibie został przygotowany i oprawiony w ramę, uroczyście podpisany Akt Zawierzenia. 
 
Pod linkami poniżej znajdziecie Państwo fotorelację ze wspomnianych wydarzeń:
 
Przedszkole Niepubliczne „Małe Betlejem” w Przemyślu: KLIK
Przedszkole Niepubliczne „Mały Nazaret” w Przemyślu: KLIK
Parafia pw. św. Józefa w Przemyślu: KLIK
 
Oddajemy się Tobie Maryjo w niewolę miłości. Za przykładem św. Maksymiliana prosimy, abyś nas, nasze rodziny i nasze Stowarzyszenie za rzecz i własność swoją przyjąć raczyła i uczyniła z tą własnością, cokolwiek Ci się podoba. Jeśli zechcesz, użyj tej własności, do jak największego rozszerzenia Królestwa Twojego Syna.