Czcigodni Księża
Asystenci Kół Parafialnych
Stowarzyszenia Rodzin Katolickich
Archidiecezji Przemyskiej im. Św. Józefa Sebastiana Pelczara 
Drogie Siostry i Drodzy Bracia
Członkowie i Przyjaciele naszego Stowarzyszenia
 
 
    Przeżywamy wyjątkowo trudny czas w naszej Ojczyźnie i na całym świecie. Trudności nie omijają także naszych rodzin i innych wspólnot. Dotykają także naszego Stowarzyszenia. Szerząca się pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 wprowadza wiele niepokoju, niepewności – a często i bólu choroby oraz żałoby po odejściu znanych, bliskich nam osób. Serca wielu ludzi wierzących i kochających Boga ranione są również widokiem agresywnych, ogromnie wulgarnych ataków skierowanych przeciwko życiu bezbronnych nienarodzonych ludzkich istot w łonach matek, profanowanych kościołów i drogich nam symboli religijnych. W różny sposób ujawnia się nienawiść złego ducha i niektórych ludzi do dzieł Kościoła.
   Obecna sytuacja epidemiczna utrudnia, czy wręcz uniemożliwia spotykanie się w parafialnych kołach formacyjnych. Stąd pomysł przesłania pomocy formacyjnych indywidualnie do rąk każdego i każdej z Was, które dotrą do Was wkrótce. 
   Wielu świętych uczy nas, że w chwilach szczególnych wyzwań najlepszym wyjściem jest oddać siebie i wszystko, co posiadamy, na własność Matki Bożej Niepokalanej. Wymienić można np. św. Ludwika Marię Grignon de Monfort, św. Maksymilana Marię Kolbego, św. Jana Pawła II, czy Czcigodnego Sługę Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
   Zbliża się jedna z największych w roku uroczystości maryjnych – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Celebrujemy ją 8 grudnia. Pragniemy zaproponować, aby ten dzień był dniem szczególnie uroczystego i świadomego Zawierzenia Niepokalanej Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Przemyskiej. Proponujemy przygotowanie się do tego aktu poprzez osobistą modlitwę i lekturę. 
Można sięgnąć do artykułów czy książek wyjaśniających to, czym jest oddanie się Maryi. (Wspomnieć tu można np. „Tajemnicę Maryi”, czy „Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” św. Ludwika Marii Grignon de Monfort, lub „Oddanie się Niepokalanej” św. Maksymiliana Kolbe.) Każdy, kto już wcześniej dokonał aktu zawierzenia się Maryi, może i powinien odnawiać go wielokrotnie i pogłębiać swoje całkowite oddanie Niepokalanej. 
 Spróbujmy tam, gdzie jesteśmy, modlić się, nawiązując duchową łączność z całym Stowarzyszeniem. Zawierzajmy nie tylko samych siebie, swoje sprawy, rodziny, ale także tę wspólnotę w której nas postawił Pan Bóg. Szczególnym dniem Zawierzenia niech będzie 8 grudnia. Jeśli to możliwe o godz. 12.00 włączmy się w duchowej jedności w dokonanie aktu oddania wszystkich stowarzyszeniowych spraw na wyłączną własność Niepokalanej.
 
Życzymy zdrowia, siły i wielu innych potrzebnych łask doczesnych i nadprzyrodzonych na szczególnie błogosławiony czas Adwentu i Świąt Bożego Narodzenia.
                                                             
Bernadetta Osięga    ks. dr Marek Machała
                   Prezes Zarządu Głównego Asystent Kościelny Stowarzyszenia
 
 
Załączniki:
Pobierz plik (Akt Zawierzenia do pobrania.odt)Formuła Aktu Zawierzenia do pobrania[ ]48 kB