W 2016 roku łączny wymiar godzin dydaktycznych wyniósł 270, a dwuletnią naukę zakończyło końcowym egzaminem 8 osób. Spośród nich 7 osób rozpoczęło jesienią roczne przygotowanie do pracy w poradnictwie rodzinnym. Na roku drugim kontynuuje naukę 10 osób, na pierwszym rozpoczęło naukę także 10 osób.
Dwuletni program to zajęcia z teologii małżeństwa i rodziny; teologii biblijnej; zagadnień etyki i moralności; duchowości małżeńskiej i rodzinnej; prawa małżeńskiego i rodzinnego; psychologii małżeństwa; pedagogiki rodziny; medycyny i psychologii prenatalnej; zasad komunikacji międzyosobowej; poradnictwa i duszpasterstwa rodzin. Zadania realizowane przez cały rok: zapewnianie kadry wykładowej i ćwiczeniowej; poprawa comiesięcznych sprawozdań z wykładów; zaliczenia lektur i ćwiczeń; formacja duchowa; prowadzenie dokumentacji finansowej, dzienników zajęć, indeksów; współpraca z Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli w Przemyślu; indywidualne ćwiczenia z zakresu odpowiedzialnego rodzicielstwa poza miesięcznymi sesjami Studium.
Podstawowym źródłem finansowania było czesne. Kilkoro studentów, ze względu na ich trudną sytuację materialną, zostało częściowo zwolnionych z opłat. Niektórzy wykładowcy pracowali bez wynagrodzenia. Duży udział w pokryciu kosztów związanych z organizacją Studium miał Wydział Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Przemyskiej, który w praktyce prowadzi i zarządza tą jednostką. Kontakt: tel. 16 677 90 00, kom. 600 780 733, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Możesz wesprzeć Studium 1 procentem podatku: KRS 0000071770, cel szczegółowy: studium.