Stowarzyszenie Rodzin Katolickich
Archidiecezji Przemyskiej
im. Świętego Józefa Sebastiana Pelczara Biskupa

gora prawa

Karnawał dla najmłodszych


Kolorowe światła, muzyka i wodzirej czekali na uczestników zabawy karnawałowej, przygotowanej przez Koło Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Przemyskiej, działające przy parafii Świętej Trójcy w Przemyślu.

Propozycja skierowana do najmłodszych okazała się ciekawym pomysłem na wspólne spędzenie czasu. Dzieci w różnym wieku, z rodzicami i dziadkami, dopisały bardzo licznie. Popołudnie przedostatniej styczniowej niedzieli upłynęło więc pod znakiem dobrej zabawy w sali Młodzieżowego Domu Kultury w Przemyślu. Odbywały się tańce solowe i w parach, jechał pociąg z daleka, kwakały kaczuszki, był też czas na cieszącą się niesłabnącą popularnością klasykę: zabawę w starego niedźwiedzia. Fantazyjne przebrania i dobry humor dopełniły całości.

Gości dużych i małych przywitał ks. Jan Mazurek, proboszcz parafii pw. Świętej Trójcy w Przemyślu, do którego dołączyli przedstawiciele Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, współorganizatorzy karnawałowego wydarzenia. Stowarzyszenie powstało w roku 1994, obchodzonym pod hasłem Roku Rodziny i działa nieprzerwanie do dziś; jego patronem jest św. bp Józef Sebastian Pelczar. Członkowie, wolontariusze i sympatycy starają się swoją działalnością odpowiadać na znak czasu, jakim jest kryzys małżeństwa i rodziny. 

Bardzo obecnie potrzeba pomysłów i inicjatyw łączących pokolenia. Wspólny taniec i możliwość potraktowania siebie z karnawałowym przymrużeniem oka były po temu znakomitą okazją. Nie dziwi więc, że opiekunowie chętnie dołączali do najmłodszych, bawiąc się równie dobrze. Udział w imprezie był bezpłatny; poczęstunek, upominki dla wszystkich dzieci oraz nagrody w konkursach ufundowano ze środków pochodzących z darowizn na rzecz Stowarzyszenia, dokonywanych w ramach rozliczeń podatkowych. Warto przypomnieć, że również w bieżącym roku można przekazać 1% podatku dochodowego na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Monika Jasina

Fotorelacja