Stowarzyszenie Rodzin Katolickich
Archidiecezji Przemyskiej
im. Świętego Józefa Sebastiana Pelczara Biskupa

gora prawa

Rodziny pielgrzymują na Jasną Górę

Serdecznie zapraszamy przewodniczących i członków naszego stowarzyszenia, aby z zapałem włączyli się w tegoroczną Ogólnopolską Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 24-25 września. W tym roku jest wyjątkowo ciekawy program.

Przewodniczący kół są serdecznie proszeni o zorganizowanie nawet osobnego autokaru/busa z pielgrzymami ze swojej parafii, oczywiście w porozumieniu z księdzem proboszczem. W sprawach noclegu i posiłków może pomóc ks. Marek Machała - asystent kościelny naszego stowarzyszenia, tel. 577 270 583.

Kontakt do zgłoszeń na wyjazd:

z Przemyśla: można zapisać się w Przedszkolu Mały Nazaret Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Przemyskiej, ul. Z. Krasińskiego 24, w godz. 9:00-14:00 (u pani Bernadety Osięgi, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub w kancelarii parafii pw. Św. Trójcy, plac Konstytucji 3 Maja 8, pon.-pt. od 16.00 do 17.30. Przy zapisywaniu należy podać imię i nazwisko, PESEL, numer telefonu i dokonać wpłaty.

Oraz wzorem lat ubiegłych:

z Jarosławia: Konrad Fryda – tel. 783 600 607;

z Krosna: Henryk Rospond, tel. 501 472 124;

z Brzozowa: Zdzisław Szmyd: tel. 781 409 544.

Koszt pielgrzymki z Krosna i Brzozowa może różnić się od kosztów przemyskich. Koszt pielgrzymki z Przemyśla: 140 zł - osoba dorosła, 70 zł - dzieci i ucząca się młodzież. W tym jest przejazd autokarem, nocleg, śniadanie i obiad w niedzielę - 25 września, ubezpieczenie. Ogólny program pielgrzymki można pobrać poniżej: Szczegółowy program zostanie pielgrzymom przekazany przed wyjazdem.

Będzie to już XXXII spotkanie modlitewne małżeństw i rodzin z Matką Bożą Częstochowską. Do pielgrzymowania indywidualnego i w ramach grup parafialnych oraz diecezjalnych zaproszeni są wszyscy małżonkowie – szczególnie ci z najmniejszym i największym małżeńskim stażem. Na początku wspólnej drogi jest bowiem o co prosić, a przy końcu – za co dziękować. Pielgrzymować mogą (i powinni) również dziadkowie, rodziny z dziećmi, i indywidualni chętni.

Pielgrzymka poświęcona będzie pogłębieniu przesłania papieża Franciszka zawartego w adhortacji posynodalnej „Amoris laetitia”. Ojciec święty Franciszek przypomina o darach małżeństwa i rodziny, zachęca małżonków do podtrzymania miłości silnej i pełnej takich wartości jak: wielkoduszność, zaangażowanie, wierność i cierpliwość.

Serdecznie zapraszamy

Zarząd Główny SRKAP 

Załączniki:
Pobierz plik (Program_ogolny_Jasna_Gora_24-25.16.pdf)Program_ogolny_Jasna_Gora_24-25.16.pdf[ ]184 kB