Stowarzyszenie Rodzin Katolickich
Archidiecezji Przemyskiej
im. Świętego Józefa Sebastiana Pelczara Biskupa

gora prawa

Wigilia i Święty Mikołaj na spotkaniu Koła przy parafii Św. Trójcy

Dnia 13 grudnia  członkowie Koła SRK przy parafii pw. św. Trójcy w Przemyślu zorganizowali kolejną już Wigilię dla zaproszonych rodzin.

Uroczyste spotkanie rozpoczęto mszą Św., a po przejściu do salki na plebani, po odśpiewaniu kolędy i odczytaniu Ewangelii wg Św Łukasza o Narodzeniu Pana Jezusa, zaproszonych gości przywitał przewodniczący Koła - Janusz Zamorski  oraz ks. Jan Mazurek - proboszcz parafii, składając równocześnie wszystkim życzenia świąteczne i  łamiąc się opłatkiem.

Członkowie Koła zaprosili gości na wigilijny  poczęstunek, podczas którego  śpiewano kolędy, prowadzono ciekawe rozmowy i przeprowadzono konkursy. Przygotowano wiele atrakcyjnych nagród za udział w konkursach. Najbardziej jednak oczekiwanym przez dzieci był Święty Mikołaj, który pomimo braku śniegu pojawił się z ogromnym koszem paczek dla dzieci. Powyższe wydarzenie udokumentowane jest fotkami.

Św. Mikołaj obiecał dzieciom, że za rok przyjedzie do nich, jeśli będą posłuszne rodzicom i będą się przykładać do nauki.

smileysmileysmiley