Stowarzyszenie Rodzin Katolickich
Archidiecezji Przemyskiej
im. Świętego Józefa Sebastiana Pelczara Biskupa

gora prawa

Jubileuszowa XXX Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Zapraszamy!

Jak co roku, Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Przemyskiej i nasze Stowarzyszenie organizują wyjazd na dwudniową pielgrzymkę do Częstochowy i Łagiewnik. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 27-28 września.

Jak informuje Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin, hasłem pielgrzymki są słowa z Listu do Rodzin: „Rodzina pierwszą i najważniejszą drogą Kościoła”. W tym roku małżonkowie, którzy odnowią przyrzeczenia małżeńskie będą mogli otrzymać jubileuszowy certyfikat podpisany przez Przewodniczącego Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski. Zgłoszenia pary małżonków należy dokonywać osobiście poprzez wypełnienie formularza na stronie: www.kodr.pl/formularz-zgloszenia.html.

Kontakt do zgłoszeń na wyjazd:

z Przemyśla: kancelaria parafii pw. Świętej Trójcy od poniedziałku do piątku w godz. 16:00-17:30;

z Jarosławia: Konrad Fryda – tel. 783 600 607;

z Krosna: Henryk Rospond, tel. 501 472 124;

z Brzozowa: Zdzisław Szmyd: tel. 781 409 544.

Przy zapisywaniu się należy podać numer PESEL. Opłata za udział w pielgrzymce wynosi 140 zł, dzieci i ucząca się młodzież – 70 zł. W ramach opłaty zapewniamy: transport, ubezpieczenie, nocleg oraz śniadanie i obiad w niedzielę. Wysokość opłaty i jej zakres może się nieco różnić w zależności od miejscowości wyjazdu.

Roboczy program

27 września (sobota)

05:00 – wyjazd (dokładne miejsce podamy na kilka dni przed terminem)

ok. 14:00 – zakwaterowanie w Częstochowie

15:30 – Msza św.

17:00 – wykład I

19:30 – Droga Krzyżowa ze świecami

21:00 – Apel Jasnogórski

22:00-05.00 – Czuwanie całonocne

 

28 września (niedziela)

08:00 – śniadanie

09:00 – wykład II

10:30 – przygotowanie do Mszy św.

11:00 – uroczysta Msza św. Po Mszy św.: odnowienie ślubów małżeńskich, ślubowanie nowych doradców życia rodzinnego, zawierzenie małżeństw i rodzin Królowej Polski

14:00 – obiad

ok. 15:00 – wyjazd z Częstochowy

ok. 17:00 – modlitwa w Łagiewnikach i wyjazd do domów

ok. 22:00 – powrót

 

Możliwe są drobne zmiany w programie, o których poinformujemy pielgrzymów odpowiednio wcześniej.

Pielgrzymka ma charakter otwarty. Serdecznie zachęcamy do wspólnego wyjazdu zarówno członków naszego Stowarzyszenia, jak i inne osoby. Do zobaczenia na pielgrzymce!