Stowarzyszenie Rodzin Katolickich
Archidiecezji Przemyskiej
im. Świętego Józefa Sebastiana Pelczara Biskupa

gora prawa

Marsz dla Życia i Rodziny oraz sesja o leczeniu niepłodności, 31 maja - 1 czerwca

Tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny odbędzie się pierwszego czerwca. Rozpocznie się Mszą świętą w Archikatedrze Przemyskiej o godz. 11.30. Następnie uczestnicy przejdą pod pomnik Jana Pawła II, aby zawierzyć się Papieżowi rodziny, wielkiemu obrońcy życia.

Na Placu Niepodległości zaplanowany jest również piknik rodzinny, trwający do godzin wieczornych. W programie występy zespołów młodzieżowych i dziecięcych, konkursy sportowe i plastyczne, rozstrzygnięcie konkursu literackiego oraz finał rodzinnej gry miejskiej.

Gościem specjalnym ma być pani doktor Wanda Półtawska. Uczestnikom uroczystości przekaże swoje refleksje na temat rodziny będącej kolebką cywilizacji miłości.

Dzień wcześniej, 31 maja, pani Półtawska weźmie najprawdopodobniej udział w sesji naukowej w Domu Katolickim „ROMA”. Wygłosi wykład „Życie – dar i zadanie”. A sama sesja rozpocznie się o godz. 17.00 wykładem „Naprotechnologia – szczegółowa diagnostyka i leczenie niepłodności", który przeprowadzi dr Maciej Barczentewicz - lekarz specjalista ginekolog-położnik z Lublina.