Stowarzyszenie Rodzin Katolickich
Archidiecezji Przemyskiej
im. Świętego Józefa Sebastiana Pelczara Biskupa

gora prawa

29. Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę - 2013 rok

Tradycyjnie w czwartą sobotę i niedzielę września na Jasnej Górze odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin.

Wydział Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Przemyskiej wspólnie ze Stowarzyszeniem Rodzin Katolickich organizują wyjazd autokarowy.

Byłoby bardzo dobrze, gdyby poszczególne koła SRK AP zorganizowały wyjazd we własnym zakresie dla członków naszego Stowarzyszenia i parafian. Jeśli z jakiś przyczyn nie jest to możliwe, to można przyłączyć się do innych naszych kół.

I tak na przykład z Przemyśla wyruszamy 21 września (sobota) o godz. 5:00 z parkingu nad Sanem przy kościele Św. Trójcy. Po drodze do Częstochowy planowana jest wizyta w Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej, Uzdrowienie Chorych, a w drodze powrotnej, w niedzielę 22 września, w Sanktuarium bł. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Cena 140 zł obejmuje przejazd autokarem, ubezpieczenie, nocleg oraz śniadanie i obiad w niedzielę.

Na razie nie ma jeszcze szczegółowego programu uroczystości na Jasnej Górze, ale należy się spodziewać, że przebieg będzie podobny do poprzednich, czyli:

Sobota:
15:30 – Msza św.
17:00 – Wykład I
19:30 – Droga Krzyżowa ze świecami
21:00 – Apel Jasnogórski
22:00-05.00 – Czuwanie całonocne

Niedziela:
09:00 – Wykład II
10:30 – Przygotowanie do Mszy św.
11:00 – Uroczysta Msza św.

Odnowienie ślubów małżeńskich.
Ślubowanie nowych doradców życia rodzinnego.
Zawierzenie małżeństw i rodzin Królowej Polski.

Serdecznie zapraszamy i polecamy tę bardzo skuteczną formę modlitwy, jaką jest pielgrzymowanie do Matki Bożej.

Dodatkowe informacje i zapisy: tel. 509 171 077, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..