Stowarzyszenie Rodzin Katolickich
Archidiecezji Przemyskiej
im. Świętego Józefa Sebastiana Pelczara Biskupa

gora prawa

Nasze piłkarskie przedszkolaki znowu w czołówce

W Międzynarodowym Turnieju o Puchar Europosła Tomasza Poręby w kategorii wiekowej Żak rozegranym 27 czerwca w Przemyślu wzięło udział 8 zespołów. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy po 4 zespoły. Po meczach grupowych zostały rozegrane mecze o miejsca siódme i piąte.

W półfinale zespół Szkoły Podstawowej nr 1 rozgromił drużynę z Radymna 6:1, a Piłkarska Akademia Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Przemyskiej wygrała po rzutach karnych z Olimpem Stubno.

W Meczu o trzecie miejsce lepsi okazali się młodzi adepci piłki nożnej z Radymna, a w finale drużzna SP 1 pokonała 1:0 naszą Akademię Piłkarską, która - co należy szczerze przyznać - pomimo inicjatywy przez cały mecz, nie strzeliła dwóch rzutów karnych i nie wykorzystała swojej szansy na zwycięstwo.

Warto jednocześnie podkreślić, że podopieczni Artura Goclona (SP 1) jako współgospodarze turnieju przegrali tylko jeden mecz fazy grupowej właśnie z drugim finalistą, czyli Piłkarską Akademią (prowadzoną przez Macieja Kamińskiego i Henryka Łaskarzewskiego).

Najlepszym bramkarzem turnieju został Kacper Soroń z Akademii Piłkarskiej, najlepszym zawodnikiem - Norbert Pempuś, natomiast najbardziej kreatywnym zawodnikiem - Kacper Mycek.

Nagrody ufundowali: wicemarszałek Sejmu RP Marek Kuchciński, europoseł Tomasz Poręba, radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego - Jarosław Brenkacz, prezydenta Miasta Przemyśla - Robert Choma i starosta przemyski - Jan Pączek.

Sędziowie turnieju: Michał Kamiński i Mateusz Kuszyk.

Klasyfikacja:

  1. SP 1
  2. Piłkarska Akademia Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Przemyskiej
  3. MKS Radymno
  4. UKS Olimp Stubno
  5. Junak Rzeszów
  6. SP 4
  7. A.P.P
  8. U.C.C