Stowarzyszenie Rodzin Katolickich
Archidiecezji Przemyskiej
im. Świętego Józefa Sebastiana Pelczara Biskupa

gora prawa

Pójdziemy w V Przemyskim Marszu dla Życia i Rodziny

26 maja (w niedzielę) w Przemyślu, podobnie jak w ponad stu miastach w Polsce, odbędzie się  kolejny, bo już V Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się w parafii pod wezwaniem Świętej Trójcy, tuż po uroczystej Eucharystii plenerowej celebrowanej od godziny 11:30.

Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Kierunek: Rodzina” – to wydarzenie inaugurujące pierwszy w archidiecezji przemyskiej Kongres Nowej Ewangelizacji. Jego obchody będą trwały w dniach 26.05. 2013 – 02.06.2013, a bogaty program kongresu dostępny jest na stronie http://kongres.przemyska.eu/.

Liturgiczna Uroczystość Najświętszej Trójcy przypadająca właśnie w Dzień Matki podkreśla potrzebę zjednoczenia osób w rodzinach oraz wszystkich wspólnotach ludzkich wokół najwyższych wartości, z których najważniejszą jest miłość.

 Jednym ze sposobów wyrażenia wzajemnej miłości oraz umacniania więzi rodzinnych może być wspólne spędzenie czasu na Pikniku Rodzinnym. Odbędzie się on po zakończeniu marszu na terenie parafii Świętej Trójcy, przeżywającej tego dnia doroczny odpust.

Planowanych jest wiele atrakcji dla wszystkich – od najmłodszych po najstarszych. Każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie.

Marsz dla Życia i Rodziny od początku jednoczy wiele różnych organizacji i środowisk, zarówno religijnych, jak i świeckich. Honorowy patronat nad nim sprawują: Metropolita Przemyski – ks. abp Józef Michalik, Wojewoda Podkarpacki – Małgorzata Chomycz – Śmigielska, Prezydent Miasta Przemyśla –  Robert Choma oraz Starosta Przemyski –  Jan Pączek.

Informacje o Marszu można znaleźć również na stronie www.rodzina.przemyska.pl oraz www.radiofara.pl