Stowarzyszenie Rodzin Katolickich
Archidiecezji Przemyskiej
im. Świętego Józefa Sebastiana Pelczara Biskupa

gora prawa

Paczki od Świętego Mikołaja za 1 % podatku parafian Św. Trójcy w Przemyślu

Koło Stowarzyszenia Rodzin Katolickich działające przy parafii Świętej Trójcy w Przemyślu jak co roku zorganizowało uroczysty Wieczór Wigilijny, podczas którego 70 dzieci otrzymało paczki od Świętego Mikołaja.

Spotkanie odbyło się w niedzielę 16 grudnia, zaproszonych zostało ponad 100 gości. Po wspólnej modlitwie, odśpiewaniu kolęd i skromnym poczęstunku przyszedł czas na konkursy z nagrodami dla najmłodszych. Ale najbardziej oczekiwanym i bardzo radosnym wydarzeniem była wizyta Świętego Mikołaja ze świątecznymi słodyczami dla wszystkich dzieci.

Wieczór został przygotowany dzięki ponad 200 parafian, którzy przy okazji rozliczania pit-ów przekazali 1 % swojego podatku Kołu Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Dzięki temu można było przeznaczyć kwotę 3576,08 zł na paczki Mikołajowe oraz na kolejną zabawę choinkową, która odbędzie się już w 2013 roku.

Dodatkowe wsparcie uzyskano również od Wyższej Szkoły Administracji i Zarządzania oraz od Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Przemyślu.

Niespodzianką spotkania było ,,wejście" specjalnie przygotowanego wielkiego tortu ufundowanego przez lekarzy i pracowników Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Ojca Pio w Przemyślu. Tort osobiście przynieśli: dr med. Jacek Dygut i Marek Patuła - rehabilitant, znany społecznik, działający na rzecz Polonii m.in. w Mołdawii.

Bardzo dziękujemy.

Bardzo dziękujemy również wszystkim naszym darczyńcom za finansowe wsparcie oraz parafianom za przekazanie naszemu Stowarzyszeniu 1 % swojego podatku. Państwa dar sprawił frajdę wielu dzieciom.

Wszystkim Państwu życzymy Błogosławieństwa Bożej Dzieciny i nieustannej opieki Maryi Niepokalanej.

Zdjęcie: Młodzież z II LO przygotowuje się do śpiewania kolęd (zdjęcie jest specyficznej jakości. Danych autora z litości nie podajemy-:).

Inne zdjęcia, innego autora można przejrzeć tutaj.