Stowarzyszenie Rodzin Katolickich
Archidiecezji Przemyskiej
im. Świętego Józefa Sebastiana Pelczara Biskupa

gora prawa

Kto za ochroną życia, kto przeciw, a kto zrobił unik? Zobacz jak nad ustawą antyaborcyjną głosował twój poseł

Bardzo ważna informacja, podajemy ją za portalem wpolityce.pl:

Sejm skierował do dalszych prac w komisjach projekt ustawy o ochronie dzieci nienarodzonych. Nowelizacja – zgłoszona przez Solidarną Polskę – zaostrza przepisy dotyczące aborcji. Projekt poparło 207 posłów, 189 było przeciw, a 30 wstrzymało się od głosu. Zobacz jak głosował twój poseł.

GŁOSOWALI ZA OCHRONĄ ŻYCIA:

 Posłowie PiS

1. Abramowicz Adam

2. Adamczyk Andrzej

3. Andzel Waldemar

4. Ardanowski Jan Krzysztof

5. Arent Iwona Ewa

6. Ast Marek

7. Babalski Zbigniew

8. Babinetz Piotr

9. Bartuś Barbara

10. Bąk Dariusz

11. Bernacki Włodzimierz

12. Bętkowski Andrzej

13. Błaszczak Mariusz

14. Brudziński Joachim

15. Bubula Barbara

16. Chmielowiec Zbigniew

17. Czarnecki Witold

18. Czartoryski Arkadiusz

19. Czesak Edward

20. Dobrzyński Leszek

21. Dolata Zbigniew

22. Duda Andrzej

23. Dziedziczak Jan

24. Dziuba Tadeusz

25. Falfus Jacek

26. Fotyga Anna

27. Girzyński Zbigniew

28. Giżyński Szymon

29. Gołojuch Kazimierz

30. Górski Artur

31. Hoc Czesław

32. Hofman Adam

33. Hrynkiewicz Józefa

34. Jach Michał

35. Jackiewicz Dawid

36. Janczyk Wiesław Stanisław

37. Jasiński Wojciech

38. Jaworski Andrzej

39. Jurgiel Krzysztof

40. Kaczyński Jarosław

41. Kamiński Mariusz

42. Kamiński Mariusz Antoni

43. Kloc Izabela

44. Kłosowski Sławomir

45. Kołakowski Lech

46. Kołakowski Robert

47. Kowalczyk Henryk

48. Kownacki Bartosz

49. Kraczkowski Maks

50. Krasulski Leonard

51. Kuchciński Marek

52. Kuźmiuk Zbigniew

53. Latos Tomasz

54. Lipiec Krzysztof

55. Lipiński Adam

56. Łopiński Maciej

57. Machałek Marzena

58. Macierewicz Antoni

59. Malik Ewa

60. Małecki Maciej

61. Masłowska Gabriela

62. Materna Jerzy

63. Matusiak Grzegorz

64. Matuszewski Marek

65. Mazurek Beata

66. Michałkiewicz Krzysztof

67. Moskal Kazimierz

68. Naimski Piotr

69. Nowak Maria

70. Opioła Marek

71. Osuch Jacek

72. Ożóg Stanisław

73. Paluch Anna

74. Pawłowicz Krystyna

75. Piecha Bolesław Grzegorz

76. Pięta Stanisław

77. Piontkowski Dariusz

78. Piotrowicz Stanisław

79. Polaczek Jerzy

80. Polak Marek

81. Polak Piotr

82. Popiołek Krzysztof

83. Pyzik Piotr

84. Rafalska Elżbieta

85. Rogacki Adam

86. Rusiecki Jarosław

87. Rzońca Bogdan

88. Sadurska Małgorzata

89. Sasin Jacek

90. Schreiber Grzegorz

91. Seliga Dariusz

92. Sellin Jarosław

93. Sobecka Anna Elżbieta

94. Sprawka Lech

95. Strzałkowski Stefan

96. Suski Marek

97. Szałamacha Paweł

98. Szarama Wojciech

99. Szczerski Krzysztof

100. Szczypińska Jolanta

101. Szlachta Andrzej

102. Szmit Jerzy

103. Szwed Stanisław

104. Szydło Beata

105. Szyszko Jan

106. Śniadek Janusz

107. Świat Jacek

108. Tchórzewski Krzysztof

109. Telus Robert

110. Terlecki Ryszard

111. Tomaszewski Jan

112. Ujazdowski Kazimierz Michał

113. Warzecha Jan

114. Waszczykowski Witold

115. Wipler Przemysław

116. Wiśniewska Jadwiga

117. Witek Elżbieta

118. Witko Marcin

119. Wojtkiewicz Michał

120. Woźniak Grzegorz Adam

121. Zalewska Anna

122. Zawiślak Sławomir

123. Zieliński Jarosław

124. Złotowski Kosma

125. Zuba Maria

126. Zubowski Wojciech

127. Żyżyński Jerzy

Posłowie PO

1. Adamczak Małgorzata

2. Arndt Paweł

3. Biernacki Marek

4. Biernat Andrzej

5. Borowiak Łukasz

6. Brejza Krzysztof

7. Brzezinka Jacek

8. Budnik Jerzy

9. Cycoń Marian

10. Czerwiński Andrzej

11. Durka Zenon

12. Fabisiak Joanna

13. Gadowski Krzysztof

14. Gluza Czesław

15. Godson John Abraham

16. Grad Mariusz

17. Gut-Mostowy Andrzej

18. Karpiński Włodzimierz

19. Konwiński Zbigniew

20. Kosecki Roman Jacek

21. Kozłowska Iwona

22. Koźlakiewicz Mirosław

23. Kulesza Tomasz

24. Lamczyk Stanisław

25. Łapiński Marek

26. Miodowicz Konstanty

27. Nykiel Mirosława

28. Pępek Małgorzata

29. Plura Marek

30. Pluta Mirosław

31. Raniewicz Grzegorz

32. Raś Ireneusz

33. Siedlaczek Henryk

34. Smolarz Tomasz

35. Staroń Lidia

36. Suchowiejko Wiesław

37. Tomczak Jacek

38. Zawadzki Ryszard

39. Ziemniak Wojciech

40. Żalek Jacek

Posłowie Solidarnej Polski

1. Bogucki Jacek

2. Dąbrowski Andrzej

3. Dera Andrzej

4. Dorn Ludwik

5. Golba Mieczysław

6. Górski Tomasz

7. Jaki Patryk

8. Kempa Beata

9. Mularczyk Arkadiusz

10. Rębek Jerzy

11. Rojek Józef

12. Romanek Andrzej

13. Siarka Edward

14. Szeliga Piotr

15. Woźniak Tadeusz

16. Wróbel Marzena Dorota

17. Ziobro Jan

18. Ziobro Kazimierz

19. Żaczek Jarosław

Posłowie PSL

1. Borawski Edmund

2. Górczyński Jarosław

3. Grzeszczak Eugeniusz Tomasz

4. Kalemba Stanisław

5. Kasprzak Mieczysław

6. Kłopotek Eugeniusz

7. Łopata Jan

8. Maliszewski Mirosław

9. Ozga Krystyna

10. Piechociński Janusz

11. Sawicki Marek

12. Smolarz Henryk

13. Sosnowski Zbigniew

14. Stefaniuk Franciszek Jerzy

15. Sztorc Andrzej

16. Tokarska Genowefa

17. Włodkowski Zbigniew

18. Zgorzelski Piotr

19. Zych Józef

Posłowie niezrzeszeni

1. Jagiełło Jarosław Tomasz

2. Jędrysek Mariusz Orion

GŁOSOWALI PRZECIWKO ŻYCIU

Posłowie PO

1. Arłukowicz Bartosz

2. Augustyn Urszula

3. Aziewicz Tadeusz

4. Blanik Leszek

5. Buła Andrzej

6. Charłampowicz Jarosław

7. Cichoń Janusz

8. Cieśliński Piotr

9. Czaplicka Barbara

10. Dąbrowska Alicja

11. Drozd Ewa

12. Dunin Artur

13. Dzięcioł Janusz

14. Dzikowski Waldy

15. Fedorowicz Jerzy

16. Fiedler Arkady

17. Gałażewski Andrzej

18. Gawłowski Stanisław

19. Gelert Elżbieta

20. Gierada Artur

21. Grabarczyk Cezary

22. Graś Paweł

23. Grupiński Rafał

24. Guzowska Iwona

25. Halicki Andrzej

26. Hall Katarzyna

27. Hanajczyk Agnieszka

28. Hok Marek

29. Hoppe Teresa

30. Huskowski Stanisław

31. Jarmuziewicz Tadeusz

32. Jastrzębski Leszek

33. Katulski Jarosław

34. Kaźmierczak Jan

35. Kidawa-Błońska Małgorzata

36. Kierwiński Marcin

37. Kluzik-Rostkowska Joanna

38. Kłosin Krystyna

39. Kochan Magdalena

40. Kołodziej Ewa

41. Kopacz Ewa

42. Kopaczewska Domicela

43. Korzeniowski Leszek

44. Kozaczyński Jacek

45. Kozdroń Jerzy

46. Kozłowska-Rajewicz Agnieszka

47. Krajewska Ligia

48. Kropiwnicki Robert

49. Krząkała Marek

50. Kucharski Cezary

51. Kudrycka Barbara

52. Kwiatkowski Krzysztof

53. Leszczyna Izabela

54. Litwiński Arkadiusz

55. Ławrynowicz Zofia

56. Małecka-Libera Beata

57. Mężydło Antoni

58. Miller Rajmund

59. Mroczek Czesław

60. Mrzygłocka Izabela Katarzyna

61. Mucha Joanna

62. Munyama Killion

63. Neumann Sławomir

64. Niedziela Dorota

65. Niemczyk Małgorzata

66. Niesiołowski Stefan

67. Nowak Sławomir

68. Nowak Tomasz Piotr

69. Okła-Drewnowicz Marzena

70. Okrągły Janina

71. Olechowska Alicja

72. Olszewski Paweł

73. Oświęcimski Konstanty

74. Pacelt Zbigniew

75. Pahl Witold

76. Papke Paweł

77. Piechota Sławomir Jan

78. Pierzchała Elżbieta Apolonia

79. Pietraszewska Danuta

80. Pietrzczyk Lucjan Marek

81. Pięta Jarosław

82. Piotrowska Teresa

83. Pitera Julia

84. Plocke Kazimierz

85. Pomaska Agnieszka

86. Poślednia Krystyna

87. Raczkowski Damian

88. Radziszewska Elżbieta

89. Rosati Dariusz

90. Rutkowska Dorota

91. Rutnicki Jakub

92. Rynasiewicz Zbigniew

93. Rząsa Marek

94. Schetyna Grzegorz

95. Sibińska Krystyna

96. Skowrońska Krystyna

97. Sługocki Waldemar

98. Sycz Miron

99. Szejnfeld Adam

100. Sztolcman Grzegorz

101. Szulc Jakub

102. Szumilas Krystyna

103. Szydłowska Bożena

104. Śledzińska-Katarasińska Iwona

105. Święcicki Marcin

106. Tomański Piotr

107. Tomczyk Cezary

108. Trybuś Aleksandra

109. Tyszkiewicz Robert

110. Van der Coghen Piotr

111. Vincent-Rostowski Jan

112. Wardzała Robert

113. Wielichowska Monika

114. Witczak Mariusz

115. Witkowski Radosław

116. Wojnarowski Norbert

117. Wojtkowski Marek

118. Wolak Ewa

119. Wójcik Marek

120. Zaremba Renata

121. Zdrojewski Bogdan

122. Zieliński Maciej

123. Ziętek Jerzy

124. Żmijan Stanisław

125. Żmuda-Trzebiatowska Ewa

126. Żyliński Adam

Posłowie Ruchu Palikota

1. Banaszak Maciej

2. Bauć Piotr Paweł

3. Biedroń Robert

4. Borkowski Jerzy

5. Bramora Artur

6. Cedzyński Jan

7. Chmielowski Piotr

8. Dębski Artur

9. Domaracki Marek

10. Dziadzio Dariusz Cezar

11. Elsner Wincenty

12. Górczyński Artur

13. Kabaciński Michał

14. Klepacz Witold

15. Kłosowski Krzysztof

16. Kmiecik Henryk

17. Kopyciński Sławomir

18. Kotliński Roman

19. Krupa Łukasz

20. Kwiatkowski Jacek

21. Lewandowski Andrzej

22. Makowski Tomasz

23. Marcinkiewicz Małgorzata

24. Mroczek Maciej

25. Nowicka Wanda

26. Pacholski Michał Tomasz

27. Palikot Janusz

28. Penkalski Wojciech

29. Popiołek Zofia

30. Poznański Marek

31. Rozenek Andrzej

32. Rybakowicz Adam

33. Ryfiński Armand Kamil

34. Sajak Paweł

35. Stolarski Marek

36. Szymiec-Raczyńska Halina

37. Wydrzyński Maciej

Posłowie SLD

1. Ajchler Romuald

2. Aleksandrzak Leszek

3. Balt Marek

4. Czerniak Jacek

5. Garbowski Tomasz

6. Iwiński Tadeusz

7. Joński Dariusz

8. Kalisz Ryszard

9. Kamiński Tomasz

10. Łybacka Krystyna

11. Matuszczak Zbigniew

12. Miller Leszek

13. Napieralski Grzegorz

14. Olejniczak Cezary

15. Ostrowski Artur

16. Prządka Stanisława

17. Sekuła-Szmajdzińska Małgorzata

18. Wenderlich Jerzy

19. Wontor Bogusław

20. Zaborowski Zbyszek

21. Zbrzyzny Ryszard

Posłowie PSL

1. Borkowski Krzysztof

2. Gos Marek

3. Pawlak Waldemar

4. Racki Józef

5. Żelichowski Stanisław

WSTRZYMALI SIĘ OD GŁOSU

Posłowie PO

1. Achinger Elżbieta

2. Bobowska Joanna

3. Borowczak Jerzy

4. Bublewicz Beata

5. Budka Borys

6. Bukiewicz Bożenna

7. Butryn Renata

8. Czechyra Czesław

9. Czernow Zofia

10. Gapińska Elżbieta

11. Gądek Lidia

12. Gąsior-Marek Magdalena

13. Głogowski Tomasz

14. Gowin Jarosław

15. Janyska Maria Małgorzata

16. Jaros Michał

17. Kamińska Bożena

18. Kolenda-Łabuś Brygida

19. Kołacz-Leszczyńska Agnieszka

20. Marczułajtis-Walczak Jagna

21. Nemś Anna

22. Orzechowski Andrzej

23. Rozpondek Halina

24. Saługa Wojciech

25. Sławiak Bożena

26. Suski Paweł

27. Szymański Tomasz

28. Zakrzewska Jadwiga

Posłowie PSL

1. Bury Jan

2. Walkowski Piotr

NIE GŁOSOWALI

Posłowie PO

1. Arkit Tadeusz

2. Kaczor Roman

3. Kania Andrzej

4. Kowalski Sławomir

5. Lassota Józef

6. Lenz Tomasz

7. Matusik-Lipiec Katarzyna

8. Orzechowski Maciej

9. Sikorski Radosław

10. Szczerba Michał

11. Tomczykiewicz Tomasz

12. Tusk Donald

Posłowie PiS

1. Arciszewska-Mielewczyk Dorota

2. Gosiewska Małgorzata

3. Kaczmarek Tomasz

4. Kruk Elżbieta

5. Kwiatkowski Adam

6. Łatas Marek

7. Mastalerek Marcin

8. Tobiszowski Grzegorz

9. Zbonikowski Łukasz

Posłowie Ruchu Palikota

1. Bodio Bartłomiej

2. Gibała Łukasz

3. Grodzka Anna

4. Kępiński Adam

5. Najder Jacek

6. Piątak Andrzej

Posłowie SLD

1. Bańkowska Anna

2. Czykwin Eugeniusz

3. Tomaszewski Tadeusz

4. Wziątek Stanisław

Posłowie PSL

1. Łuczak Mieczysław Marcin

2. Pawlak Mirosław

Posłowie niezrzeszeni

1. Galla Ryszard

JKUB