Stowarzyszenie Rodzin Katolickich
Archidiecezji Przemyskiej
im. Świętego Józefa Sebastiana Pelczara Biskupa

gora prawa

Marsz STOP LAICYZACJI. Zaproszenie do Przemyśla

stop laicyzacjiZapraszamy serdecznie mieszkańców Ziemi Przemyskiej i Ziemi Krośnieńskiej do udziału w Marszu STOP LAICYZACJI.

Poprzez wspólne maszerowanie zaapelujemy o szacunek dla wiary katolickiej, o wolność dla mediów katolickich, opowiemy się za dorobkiem polskiej tradycji i kultury oraz wyrazimy poparcie dla prawdy w nauczaniu historii w szkołach.

Spotykamy się 12 maja (sobota) w Przemyślu. Rozpoczynamy o godz. 11.00 Mszą św. w kościele Księży Salezjanów, ul. Św. Jana 3.

Zapraszamy organizacje społeczne i związkowe, harcerzy, skautów i strzelców, młodzież szkolną, rodziny z dziećmi i wszystkich ludzi dobrej woli.

Trasa Marszu — kościół Księży Salezjanów, wyjście na ul. Grunwaldzką przy Gimnazjum nr 5, dalej plac Konstytucji 3 Maja, most im. Orląt Przemyskich, ul. Jagiellońska do wysokości placu na Bramie i zakończenie na placu przy pomniku Ojca Świętego Jana Pawła II.

Przynieście ze sobą flagi i transparenty.

Weźcie wiosenne kwiaty — aby złożyć je przy pomniku Ojca Świętego.

Zapraszamy do włączenia się do Komitetu Organizacyjnego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 509 171 077.

 

Komitet Organizacyjny:

Marek Łabuński, Ryszard Maciołek, Bernadeta Osięga, Łucja Podbilska, Lucyna Podhalicz