Stowarzyszenie Rodzin Katolickich
Archidiecezji Przemyskiej
im. Świętego Józefa Sebastiana Pelczara Biskupa

gora prawa

Uroczyste spotkanie opłatkowe - były życzenia, słowa wsparcia i dyplomy uznania

Jak co roku, 19 stycznia, w dniu liturgicznego wspomnienia naszego patrona - świętego Józefa Sebastiana Pelczara, członkowie Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Przemyskiej spotkali się na ,,Opłatku". Po uroczystej Mszy św., którą w asyście kilkudziesięciu księży poprowadził w przemyskiej archikatedrze JE biskup Adam Szal, zebrani przeszli do Domu ,,Dobrego Pasterza" Sióstr Benedyktynek. Gośćmi spotkania byli m.in.: ksiądz prałat Roman Wawro, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Przemyskiej; Adam Łoziński - wiceprzewodniczący Rady Miasta Przemyśla; ksiądz Jan Mazurek - proboszcz parafii p.w. Świętej Trójcy w Przemyślu oraz Tadeusz Sobol - wiceprezes Przemyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Specjalne życzenia przekazał zebranym Tomasz Poręba, eurodeputowany, a list z życzeniami przesłał Robert Choma, prezydent Przemyśla.

Na początek wysłuchano kolęd i wierszy Bożonarodzeniowych w wykonaniu zespołu jasełkowego, którym opiekuje się Mariola Pętlak (Koło SRK AP przy parafii Św. Trójcy w Przemyślu). Potem po modlitwie i konferencji wygłoszonej przez księdza Marka Machałę, naszego asystenta, życzono sobie nawzajem, łamiąc się opłatkiem, samych dobrych i błogosławionych wydarzeń w 2012 roku.

Ksiądz prałat Roman Wawro wygłosił następnie okolicznościową konferencję, której z uwagą wysłuchano. Dyrektor Duszpasterstwa Rodzin podkreślił ogromne znaczenia rodziny dla prawidłowego i pomyślnego rozwoju społeczeństwa. Zachęcał do odważnego opowiadania się za prawdą w życiu prywatnym i publicznym.

Spotkanie to było także okazją do wręczenia dyplomów i drobnych upominków dyrektorom 15-letnich już placówek Stowarzyszenia. Podziękowania i słowa uznania za wykonaną pracę otrzymali: Bożena Rospond, dyrektor Katolickiego Ośrodka Adopcyjno - Opiekuńczego w Krośnie i Henryk Pawłowski, dyrektor Społecznego Przedszkola w Przemyślu.

Wyróżnienia za bezinteresowne wsparcie, zaangażowanie i pracę, dzięki czemu Stowarzyszenie może się stale rozwijać, otrzymali ponadto: Janusz Zaucha, prezes Zarządu Głównego SRK AP minionej kadencji; Konrad Fryda, prezes Oddziału Rejonowego SRK AP w Jarosławiu; Zbigniew Kurosz, prezes Przemyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej (w imieniu Zarządu Spółdzielni dyplom odebrał pan T. Sobol); ksiądz Jan Mazurek oraz Janusz Zamorski, przewodniczący Koła SRK AP przy parafii Świętej Trójcy w Przemyślu.

Do przyszłego roku!

W fototece można obejrzeć zdjęcia ze spotkania.