Stowarzyszenie Rodzin Katolickich
Archidiecezji Przemyskiej
im. Świętego Józefa Sebastiana Pelczara Biskupa

gora prawa

Przykład listu - protestu w sprawie udziału Nergala w programie TVP

Szanowni Państwo,

poniżej przedstawiamy projekt listu - protestu w sprawie podjęcia przez telewizję publiczną współpracy z panem Adamem Darskim. Można korzystać z tego projektu. Prosimy o jak najliczniejsze kierowanie protestów w tej bardzo ważnej sprawie.


Adres do korespondencji

Przemyśl, dnia 7 września 2011 r.

 

Pan Juliusz Braun

Prezes Zarządu Spółki

Telewizja Polska Spółka Akcyjna

 

Zwracamy się do Pana głęboko rozczarowani i oburzeni decyzją władz polskiej telewizji publicznej o podjęciu współpracy z panem Adamem Darskim.

Nasze oburzenie odnosi się do antyspołecznych poglądów i postawy pana Darskiego, który –  jak powszechnie wiadomo – publicznie przyznaje się do wyznawania satanizmu. Wielokrotnie wypowiadał przy tym drastyczne słowa i dokonywał czynów nie mieszczących się w żadnych kanonach humanistycznej kultury.

Jesteśmy również szczerze zdumieni współudziałem w programie takich uznanych artystów polskiej sceny muzycznej, jak pani Katarzyna Rooijens „Kayah” i pan Andrzej Piaseczny. Uważamy to za bardzo poważny błąd, który negatywnie zaważy na ich karierze zawodowej.

Panie Prezesie

Zwracamy się do Pana o wycofanie się ze współpracy z panem Darskim. Prosimy o to w imię wartości, na których została zbudowana cywilizacja chrześcijańska.

Liczymy na zrozumienie, tym bardziej, że doświadczenie, jakie Pan zdobył, publikując w Katolickim Tygodniku „Niedziela”, powinno wskazywać na wyjątkowy fałsz powyższej decyzji.

Jednocześnie z żalem informujemy, że do dnia kontynuowania przez telewizję publiczną współpracy z panem Darskim, podejmujemy obywatelski protest, czyli:

– nie będziemy tejże telewizji w ogóle oglądać w dniu emisji programu z jego udziałem;

– nie będziemy słuchać ani kupować produktów marki „Kayah” i „Piaseczny”.

Jeszcze raz wyrażamy swoje rozczarowanie i oburzenie, ale również nadzieję na dobrą zmianę.

 

Podpisy